Városlista
2025. október 23, csütörtök - Gyöngyi

Hírek

2017. Szeptember 24. 14:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: mav.hu

Vasútállomások aluljáróinak dekorálására várnak tanulókat

Vasútállomások aluljáróinak dekorálására várnak tanulókat

A MÁV 10-16 éves tanulók és kísérő tanáraik jelentkezését várja vasútállomások gyalogos aluljáróinak dekorálására, színezésére 2017. október 8-án 24.00 óráig.

A vasúttársaság honlapján is közzétett felhívás szerint a jelentkezők Budapesten Kőbánya felső, Hűvösvölgy, vidéken Monor, Füzesabony vasútállomások gyalogos aluljáróinak falfelületeit festhetik ki.

A pályázatra legfeljebb 15 fős, általános és középiskolai csoportok jelentkezhetnek.

Pályázni méretezett, színesben elkészített látványtervvel lehet.

Az engedélyezett terveket október 13. és november 13. között vasútbiztonsági felügyelet mellett lehet majd felfesteni.

A festéshez szükséges eszközöket a MÁV ad, a pályázat sikere esetén várhatóan tavasszal további aluljárók festésére tesznek közzé felhívást - tájékoztatott a MÁV.

A pályázati kiírás elérhető a vasúttársaság honlapján, a www.mavcsoport.hu/aluljarofestes, illetve az aluljarofestes@mav.hu e-mail-címen kérhető információ kérhető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.