Hírek
2020. Május 11. 17:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emeltek egy rendőrök elől elmenekülő embercsempész ellen
Vádat emeltek egy szerb embercsempész ellen, aki februárban elmenekült az őt igazoltatni akaró rendőrök elől, de másnap elfogták - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a letartóztatásban lévő szerb férfit az államhatár átlépéséhez több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntettével vádolják.
A férfi február 18-án Röszkénél érkezett Magyarországra, majd Klárafalva külterületére hajtott, ahol autójába fölvett négy magát szír és két magát egyiptomi állampolgárnak valló határsértőt. Utasait a vádlott megbízói juttatták át a román-magyar zöldhatáron. Röviddel az elindulást után a rendőrök ellenőrizni akarták a vádlott által vezetett autót, de a férfi nem állt meg nekik, hanem nagy sebességgel tovább hajtott, majd kitette a járműből utasait, és Tompánál elhagyta az országot.
A nyomozóknak sikerült azonosítani a vádlottat, és másnap, amikor ismét Magyarországra érkezett, elfogták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

