Hírek
2019. November 21. 15:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok
Utánpótlás és generációváltás a vállalkozások világában
A vállalkozói életforma népszerűsítéséről tartott konferenciát az Ipartestületek Országos Szövetsége csütörtök délelőtt.
Németh László, az IPOSZ elnöke nyitóbeszédében elmondta, hogy e tekintetben együtt dolgoznak a Hanza-Parlamenttel, amellyel a 25 éves tagság alatt már számos közös projekt valósult meg. Jelenleg pedig az új vállalkozások támogatásán és a vállalkozások átadásának kérdésén dolgoznak együtt. Az elnök ezzel kapcsolatban üdvözölte az új KKV-stratégiát, valamint az új szakképzési törvényt. Németh László emellett kiemelte, a hazánkba érkező külföldi munkavállalók továbbképzése is nagy hangsúllyal bírhat a jövőben. Ez utóbbi gondolatot húzta alá Jürgen Hogeforster is a Hanza-Parlament elnöke, aki elmondta, hogy az utánpótlás jegyében új célcsoportokat kell keresni, amely során a külföldiek mellett a nőkre és a fiatalokra is nagyobb figyelem irányulhat.

Solti Gábor, az IPOSZ oktatási igazgatója aláhúzta, hogy a felnőttképzés arányát is növelni kell. Ebben az IPOSZ is segíthet, amely immár képzési intézményként is működik. Solti Gábor elmondta, jelenleg a vállalkozások alapításával és a vállalkozások átadásával kapcsolatban szerveznek képzéseket, melyekben nagy hangsúlyt kapnak a Hanza-636Parlament által kidolgozott és már működő módszerek, melyeket a hazai viszonyokhoz adaptáltak.
A konferencia során a hallgatóság két előadáson keresztül is bepillantást nyerhetett az utódlás kérdésébe: Kovács Miklós, Kossuth-díjas kékfestő büszkén számolt be arról, hogy immár unokája Kovács Mária vezeti sikeresen műhelyét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.

