Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2022. Július 22. 07:00, péntek | Helyi
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újabb három majomhimlős esetet igazoltak Magyarországon

Újabb három majomhimlős esetet igazoltak Magyarországon

Újabb három majomhimlős esetet igazoltak Magyarországon, ezzel 33-ra nőtt az igazolt fertőzöttek száma - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön az MTI-vel.

Azt írták: a 23-50 év közötti férfiak majomhimlőre utaló tünetekkel fordultak orvoshoz, a laborvizsgálat igazolta a fertőzést. A fertőzöttek otthonukban tartózkodnak elkülönítve, legtöbbjük életvitelszerűen Budapesten él.

Valamennyi betegnél járványügyi vizsgálatot, kontaktkutatást végez a területileg illetékes járványügyi hatóság.

Az NNK továbbra is arra kéri a lakosságot, hogy aki majomhimlő gyanús tüneteket észlel magán, mielőbb forduljon orvoshoz.

A betegség általános tünetekkel - láz, hidegrázás, izomfájdalom, hátfájdalom, fejfájás, fáradtság -, illetve a nyirokcsomók duzzanatával kezdődik, majd 1-3 nappal e tünetek után bőrkiütések jelennek meg. A kiütések sok esetben először az arcon, majd a tenyéren és a talpon fordulnak elő, de megjelenhetnek a szájnyálkahártyán, a nemi szerveken és a végbél környékén is.

Címkék: majomhimlő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 23. 10:19, hétfő | Helyi

Nem adott elsőbbséget a sofőr Attalában, súlyosan megsérült

Március 20-án, pénteken, röviddel öt óra után Attalán történt egy személyi sérüléssel járó baleset.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Helyi

Négy rolleres szenvedett balesetet Tolna vármegyében

A jó idő beköszöntével egyre több e-rollerrel közlekedőt látni az utakon. Tolna vármegyében is ez a helyzet, azonban sajnálatos módon sokan nem elég elővigyázatosak, amikor elektromobilitási eszközökre pattannak.

2026. Március 15. 20:00, vasárnap | Helyi

A pénz boldogít?! - interaktív előadás Dombóváron

Valóban boldogít a pénz? Keressük a választ március 20-án 18 órakor a Dombóvári Művelődési Ház pinceszínházában!

2026. Március 11. 13:52, szerda | Helyi

Városi megemlékezés lesz március 15-én Dombóváron

Emlékezzünk együtt a hősökre március 15-én 9.30-kor a dombóvári Szigeterdőben a Kossuth-Szoborcsoportnál. Ezt követően 10.30-kor ünnepi szentmise a Jézus Szíve Katolikus templomban.