Hírek
2016. Május 19. 07:43, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Tűz a Péti Nitrogénművekben
Eloltották a tüzet a Péti Nitrogénművek területén, ahol szerdán késő este nagynyomású hidrogén gyulladt meg
- közölte a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletes szóvivője csütörtökön kora hajnalban az MTI-vel.
Bakos György elmondta, hogy a szerdán késő este keletkezett tűz megfékezésében és a folyamatos vizsgálatokban Pétfürdőről, Balatonfűzfőről, Veszprémből, Székesfehérvárról, Siófokról és Kisbérről 13 egység mintegy 50 tűzoltóval vett részt.
A katasztrófavédelem honlapjának tájékoztatása szerint a lángoló hidrogénvezeték környezetét több vízsugárral hűtötték, mert a tűz egy ammóniatartályt és egy tornyot is veszélyeztetett. A katasztrófavédelmi mobil labor mérései alapján 15-20 méteren belül alacsony koncentrációban ammónia jelenlétét mutatták ki a levegőben, de lakosságvédelmi intézkedésekre nem volt szükség.
A szóvivő hozzátette: a tűz keletkezésének körülményeit vizsgálják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.

