Hírek
2015. Június 30. 10:33, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Tovább csökkent a háztartások adóssága májusban
A háztartások bankhitelei 3,6 milliárd forinttal, a belföldi pénzintézeteknél elhelyezett betétállomány pedig 78,2 milliárd forinttal csökkentek májusban a szezonálisan nem kiigazított adatok szerint.
Derül ki a hitelintézetek összevont mérlegéről kedden kiadott MNB-jelentésből.
A Magyar Nemzeti Bank tájékoztatása szerint a hitelek csökkenése annak az eredménye, hogy 10,9 milliárd forinttal csökkent a devizahitel-állomány, míg a forinthitelek 7,3 milliárd forinttal növekedtek. A magyar háztartások májusban 57,8 milliárd forintbetétet és 20,4 milliárd forint értékű devizabetétet vontak ki a piacról.
A jegybank szerint az április végi munkanap-áthelyezések miatti előrehozott kifizetések okozta jelentős állományváltozást követően a május végi állományok a szokásos szintre álltak vissza.
A nem pénzügyi vállalatok hitelállománya, csak a tranzakciókat figyelembe véve, szezonálisan kiigazítva 38,3 milliárd forinttal csökkent, míg a szezonális hatások kiszűrése nélkül 4,8 milliárd forint hitelt fizettek vissza. A forinthitelek állománya 11,7 milliárd forinttal esett vissza, míg a devizahitelek állománya 6,9 milliárd forinttal emelkedett.
A vállalatok összesen 175,5 millió forint betétet tettek be, miközben a devizabetétekből 8,8 milliárd forintos nettó betétkivonásra került sor.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

