Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2011. Szeptember 15. 07:19, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Több százmilliárdos adósság az építőiparban

Több százmilliárdos adósság az építőiparban

Százmilliárdos hiányok gyűlnek fel az építőiparra jellemző lánctartozási rendszerben, miközben tíz éve nem történt érdemi lépés az ágazat megmentéséért.

Mondta a közrádiónak nyilatkozva Nagyiványi András, az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének (ÉVOSZ) alelnöke.

Nagyiványi annak apropóján mondta ezt, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium új akcióprogramot jelentett be az építőipar helyreállításáért; Az EVOSZ alelnöke szerint szövetségük minden évben leteszi javaslatait az aktuális kormány asztalára – a kabinet mindenben egyetért velük, ám végül nem történik változás; tíz éve ígérgetik, hogy visszaszorítják a lánctartozásokat, miközben több százmilliárdos hiány halmozódott az építőiparban, tette hozzá Nagyiványi.

A szövetség alelnöke szerint ugyanakkor a tartozások ügye nem a kormánytól, hanem a büdzsé mindenkori állapotától függ – az állami költségvetés hiánya miatt fizetnek ki több hónapos késéssel beruházásokat, a késedelem pedig végiggyűrűzik az ágazat egész rendszerében. Az építőiparnak a tartozások ellenére is működnie kell, és így a beruházási jellegű számlák a kifizetési lista végére kerülnek – ebből adódóan a generálvállalkozó, az alvállalkozó és a beszállító is késve kapja meg járandóságát, részletezte a folyamatot Nagyiványi András.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.