Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2021. Július 22. 08:59, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotók: police.hu

Több mint 15 millió forint értékű kábítószert foglaltak le Budapesten

Több mint 15 millió forint értékű kábítószert foglaltak le Budapesten

Elfogtak egy drogkereskedőt, akinek angyalföldi lakásában 15 millió forint értékben foglaltak le kábítószert a rendőrök - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) csütörtökön a police.hu oldalon.

A rendőrök a drogkereskedőről egyik vásárlója ellenőrzésekor szereztek tudomást. A kábítószer elleni osztály nyomozói még múlt szerdán a XIII. kerületben ellenőriztek egy autót, amelynek sofőrjénél öt csomag kábítószert találtak. Az adatok szerint a 29 éves P. Diána heti rendszerességgel vásárolt kábítószert a 49 éves B. Károlytól, aki XIII. kerületi otthonában árulta a drogot.

Az eljárás során a rendőrök a férfit a lakásában elfogták, ott mintegy 4 gramm por alapú, 60 ampullányi és 1,6 liter folyékony kábítószergyanús anyagot, a kábítószer adagolásához és árusításához használt eszközöket, továbbá csaknem 16 millió forint értékű valutát találtak.

A nyomozók a férfit kábítószer-kereskedelem bűntett gyanúja miatt hallgatták ki, őrizetbe vették és kezdeményezték a letartóztatását, amelyet a bíróság elrendelt. A nőt kábítószer birtoklása vétség gyanúja miatt hallgatták ki, ő az eljárás további szakaszában szabadlábon védekezik - írta a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek

2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat

Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.