Hírek
2019. Augusztus 29. 08:57, csütörtök |
				Helyi				
Forrás: Dombó Média
				
				Szűz Mária életútját mutatja be a képsorozat
				Augusztus 15-én az újdombóvári Nagyboldogasszony templom felszentelésének 85. évfordulója tiszteletére nyílt festménykiállítása Orbánné Zsoldos Annának a Kertvárosi Közösségi Házban.
	A városban nevelkedett és onnan elszármazott művésztanár Szűz Máriának az életútját mutatja be képein. A „Patrónánk: Ég és Föld királynője” címet viselő tárlat megnyitóján Gáspár Boldizsár kántor orgonált és énekelt, Takács Istvánné helytörténész pedig arról beszélt, hogy „igazi egyedi gyöngysort” láthatnak az érdeklődők Magyarország védőszentjéről.
	- Az apokrif irodalmat tanulmányozva számos Szűz Máriáról szóló történetet, legendát olvastam el - mondta Orbánné Zsoldos Anna. - A saját elképzelésem szerint alakítottam ki a róla készített képsorozatomat. Nagyon figyeltem a megfelelő színek és a szimbólumok használatára, ezekkel megpróbáltam a régi mesterek hagyományait folytatni a hitelesség érdekében.
	A festmények között Magyarfalviné Haszonics Krisztina kalauzolta végig a szépszámú közönséget és méltatta az alkotó munkásságát.
	A kiállítás megnyitója után imaóra és ünnepi szentmise következett az újdombóvári római katolikus templomban, ahol az azt megálmodó építész - dr. Fábián Gáspár - unokái is jelen voltak és meséltek a számos hazai egyházi ingatlant megtervező nagyapjukról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. November 03. 00:00, hétfő | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlatai
Best ajánlatok november 3-17-ig! Csapj le a legújabb ajánlatokra!
2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi
A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata
Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

