Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2020. Március 05. 10:01, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szlovéniában is megjelent a vírus

Szlovéniában is megjelent a vírus

Szlovéniában is megjelent az új koronavírus: egy ember esetében az egészségügyi hatóságok megerősítették a fertőzöttséget - közölte az ügyvezető kormány.

Marjan Sarec szlovén ügyvezető kormányfő szerda este Twitter-oldalán tette közzé a hírt.

Ales Sabeder ügyvezető egészségügyi miniszter nem sokkal később rendkívüli sajtótájékoztatón elmondta: a beteg Marokkóból, Olaszországon keresztül érkezett Szlovéniába, jelenleg pedig a ljubljanai kórházban van karanténban.

Maja Socan, a szlovén közegészségügyi intézet szóvivője közölte, most arra összpontosítanak, hogy felkutassák azokat, akik kapcsolatban álltak a fertőzött személlyel, és kiderítsék, hogy hol fertőződhetett meg.

Szlovéniában ez az első koronavírus-fertőzés. Két szlovén állampolgár korábban megfertőződött a Japánban tartózkodó Diamond Princess brit-amerikai üdülőhajón, de őket Japánban kezelik.

Szlovénia múlt hétfő óta fokozott készenléti állapotot vezetett be a koronavírus-járvány elkerülésére az olaszországi fertőzések miatt. Az országban eddig 352 koronavírustesztnek lett negatív eredménye.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt

2026. Február 18. 14:00, szerda | Külföld

Donald Trump: a Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén

A Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén, és bizonyos kérdésekben az ENSZ-szel összehangoltan működik majd - jelentette ki Donald Trump kedden.

2026. Február 16. 15:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára

A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként