Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2017. Szeptember 18. 11:00, hétfő | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság

Százezreket csalt ki hamis papírokkal

Százezreket csalt ki hamis papírokkal

A kaposszekcsői, dombóvári és a döbröközi sértettek televíziót, valamint játékgépet kínáltak eladásra az interneten, melyek vételárának kifizetéséről az elkövető egy valótlan tartalmú dokumentumot küldött nekik.

A Dombóvári Rendőrkapitányság eljárást indított üzletszerűen elkövetett csalás bűntett gyanúja miatt.

A nyomozás adatai szerint ismeretlen elkövető 2017. július 29-én három személyt tévedésbe ejtett. A kaposszekcsői, dombóvári és a döbröközi sértettek televíziót, valamint játékgépet kínáltak eladásra az interneten, melyek vételárának kifizetéséről az elkövető egy valótlan tartalmú dokumentumot küldött nekik. Az eredetinek hitt fizetési átutalás láttán a termékeket mindhárman átadták a részére, mellyel mintegy 250 ezer forint kárt szenvedtek.

A rendőrök a nyomozás eredményeként a napokban azonosították, majd gyanúsítottként hallgatták ki a feltételezett elkövetőt, egy 25 éves kaposvári lakost. A férfi beismerő vallomást tett, szabadlábon védekezhet. Vallomásában elmondta, hogy az elektronikai eszközöket időközben tovább értékesítette.

Az ügyben a további eljárást a Dombóvári Rendőrkapitányság Nyomozó Alosztálya folytatja le.

Címkék: csalás, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 15:30, hétfő | Helyi

Teljeskörűen felújítják a dombóvári rendelőintézetet

Teljeskörűen felújítják a dombóvári Szent Lukács Kórházhoz tartozó rendelőintézetet, és elkezdődik az új mentőállomás építése a városban

2026. Február 26. 09:25, csütörtök | Helyi

Miért vannak háborúk? - interaktív előadás a Dombóvári Művelődési Házban

Mit tehetünk a békéért? Milyen az igazi béke? Február 27-én, pénteken 18 órától ezekre a kérdésekre keresik a választ a Pinceszínházban.

2026. Február 17. 20:43, kedd | Helyi

Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban

Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.

2026. Február 17. 11:18, kedd | Helyi

A rendőrök nagy erőkkel keresik a Dombóvárról eltűnt nőt

Eltűnt Pozsonyi Szabina Kitti