Hírek
2022. Május 17. 16:09, kedd |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sokmilliárdos forgalmat generál a grillszezon
A grillkolbászok piaca átlépte a 4,5 milliárd forintos forgalmat a tavaly márciustól ez év februárjáig tartó időszakban, ami 7 százalékos értékbeli növekedés az egy évvel korábbihoz képest
- írta a Világgazdaság kedden a Nielsen adatai alapján. A vizsgált időszakban csaknem 2000 tonna grillkolbász került a hazai fogyasztók kosarába. A tavaszi-nyári otthoni sütögetések elmaradhatatlan kelléke a grillsajt is, amelyet 2,5 milliárd forint értékben vásárolt a lakosság, ez 12 százalékkal több a bázisidőszakinál. Az eladott mennyiség 7 százalékkal, 700 tonnára nőtt - írta a lap.
A cikk szerint a grillfűszer-keverékek forgalma a vizsgált időszakban megközelítette a 4 milliárd forintot, a mintegy 600 tonnányi eladott mennyiség pedig 3 százalékkal volt több, mint egy évvel korábban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 07:33, péntek | Életmód
Huszonötezer csomag adomány jut el a rászorulókhoz az Adni Öröm! adománygyűjtő akció eredményeként
Lezárult a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország közös Adni Öröm! adománygyűjtő akciója, amelynek köszönhetően huszonötezer csomag adomány jut el rászoruló emberekhez -
2025. December 19. 07:29, péntek | Életmód
Országos tisztifőorvos: elkezdődött az influenzajárvány Magyarországon
Elkezdődött az influenzajárvány Magyarországon, a múlt héten 38 300-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz az országban - mondta az országos tisztifőorvos csütörtökön telefonon az MTI-nek.
2025. December 17. 07:51, szerda | Életmód
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy. Az elektronikus zene történetének egyik legnagyobb hatású formációja július 4-én a SopronFest színpadán tér vissza a magyar közönség elé
2025. December 16. 19:40, kedd | Életmód
A Mozdulj! Közhasznú Egyesület „Afrika Budapesten” címmel tartott divatbemutatót
„Afrika Budapesten” címmel integrált divatbemutatót tartottak advent harmadik vasárnapján Budapesten, a Mozdulj!

