Hírek
2016. Július 16. 09:20, szombat |
Külföld
Forrás: mtiu/hirado.hu
Puccskísérletet hajtott végre a katonaság egy része Törökországban
Sikertelen államcsínyt hajtott végre Törökországban mára virradóra a török hadsereg egy része.
Péntek este bejelentették a puccsot megkísérlők, hogy átvették a hatalmat. Kijárási tilalmat és katonai igazgatást rendeltek el az ország teljes területén. Katonai ostrom alá vettek több fontos épületet, bombatalálat érte a török parlamentet is.
Recep Tayyip Erdogan államfő szombata reggel Isztambulban kijelentette, hogy meghiúsították a katonai puccskísérletet és hazaárulásnak minősítette azt, egy vezető török tisztviselő pedig azt közölte, hogy már a kormányhoz hű erők uralják a török hadsereg főparancsnokságát, kis lázadó csoportok még ellenállnak.
Az Anadolu állami hírügynökség jelentése szerint eddig több mint 750 katonát tartóztattak le a puccsal összefüggésben. Emellett a hadsereg öt tábornokát és 29 ezredesét váltották le. A hatalomátvételi kísérlet alatt legalább hatvanan meghaltak, sokan közülük civilek, százötvenen megsebesültek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 06:57, kedd | Külföld
Trump a NATO jövőjét is megkérdőjelezte a Hormuzi-szoros miatt
Nyomást gyakorol szövetségeseire Donald Trump: az amerikai elnök szerint a NATO jövője is veszélybe kerülhet, ha a tagállamok nem támogatják az Egyesült Államok fellépését a Hormuzi-szoros térségében.
2026. Március 16. 12:00, hétfő | Külföld
Március 15. - Nicusor Dan: ez jó alkalom arra, hogy értékeljük a romániai magyarok hozzájárulását nemzetünk fejlődéséhez
Nicusor Dan államfő és Ilie Bolojan miniszterelnök is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.

