Hírek
2016. Január 25. 10:46, hétfő |
Helyi
Forrás: NAV, hitelkarosultak.blog.hu
Nyilatkozni kell a kedvezményekről

Az alkalmazottaknak január 31-ig kell nyilatkozniuk munkáltatójuknál arról, milyen kedvezményekkel csökken idén a személyi jövedelemadójuk
Ennek megfelelően kapják ugyanis már a januári bérüket, amennyiben hó végéig pontosan kitöltik a munkahelyükön kapott nyomtatványokat.
A legtöbbeket a családi kedvezmény érinti, melyről az eltartott családtagok felsorolásával kell nyilatkozni. Meg kell jelölni a kedvezményezett eltartottakat, akik után a családi pótlék jár, mert ők egyben a családi kedvezményre jogosító családtagok is.
A családi kedvezményre jogosultak 2016-ban az összevont adóalapba tartozó jövedelmüket egy eltartott esetén 66 670 forinttal, két eltartott esetén 83 330 forinttal, három és minden további eltartott esetén 220 000 forinttal csökkenthetik kedvezményezett eltartottanként és jogosultsági hónaponként.
A nyilatkozathoz segít a NAV honlapján (www.nav.gov.hu) elérhető családikedvezmény-kalkulátor, amellyel egyszerűen kiszámítható, hogy a rendszeres bérjövedelemből mekkora adóalap-, illetve járulékkedvezményhez juthatnak a családok. A kalkulátor mellett az is szerepel, hogy kik jogosultak a kedvezményekre és mely családtagok számítanak eltartottnak, illetve kedvezményezett eltartottnak.
Ugyancsak adóalap-kedvezmény jár azoknak a pároknak, ahol legalább az egyik fél az első házasságát köti, illetve kötötte 2015. december 31. után. Az adóalapból vonható kedvezmény havi 33 335 forint, ami havi 5 000 forinttal emeli a nettó bért.
Idén havi 5 550 forint úgynevezett személyi kedvezmény jár az adóból azoknak, akik súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségben szenvednek vagy rokkantsági járadékban illetve fogyatékossági támogatásban részesülnek.
A kedvezményekről év közben is lehet nyilatkozni, ha a jogosultság nem januártól áll fenn, illetve év közben megszűnik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:00, kedd | Helyi
Dombóvári sikerek a Tolna Vármegyei Értékek Napján
A Tolna Vármegyei Értékek Napja Dombóvár számára is elismeréseket hozott.
2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi
Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása
Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.