Hírek
2012. Február 24. 21:00, péntek |
Helyi
Forrás: Kitanics Zsuzsanna/Dombóvári Rendőrkapitányság
Nem hittek neki, ezért kitalált egy sztorit - rossz vége lett

Nem tudott elszámolni édesanyjának a vásárlásra kapott összegből visszajáró tízezer forinttal egy fiatalkorú dombóvári lány. Először azt mondta, biztosan rosszul adtak neki vissza, majd hogy elveszíthette a bankjegyet.
Azonban otthon nem hitték el neki. A lány megijedt a szülői szigortól és a folyamatos kérdezgetéstől ezért egy kitalált történettel állt elő, mely szerint egy ismerőse egyszerűen kivette a 10 000 Ft-ost a pénztárcájából, mivel ő kérésre azt nem adta át neki.
Ezt a történetet már elhitte az édesanya, el is kísérte gyermekét a rendőrségre ahol megtették a feljelentést egy bizonyos „Horváth Gábor” ellen.
Az élet azonban nem várt fordulatot hozott. A lány édesanyja pár nap múlva visszakapta a pénzt annak az üzletnek az alkalmazottjától, ahol a lány a kérdéses napon vásárolt, ugyanis az üzletből kifelé menet leejtette azt.
Akár jól is végződhetett volna ez a történet, hiszen a pénz megkerült. Azonban jelen esetben a sértettből gyanúsított lesz, hiszen egy valótlan történetet adott elő a középiskolás lány a feljelentésében, amely alapján nyomozás indult.
A hatóság félrevezetése bűncselekmény, elkövetője 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 03. 08:06, szombat | Helyi
A Tisza EP képviselői nem vettek részt Ukrajna gyorsított csatlakozásáról szóló szavazáson
Magyar Péter: a Tisza EP-képviselői nem szavazták meg Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását.
2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi
Elismerte tettét a várongi sírrongáló
A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.
2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi
Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.
2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi
Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre
A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.