Hírek
2024. November 29. 14:48, péntek | Helyi
Negyven évvel ezelőtt alakult meg a Dombóvári Városszépítő és Városvédő Egyesület

Negyven évvel ezelőtt, 1984. november 27-én alakult meg a Dombóvári Városszépítő és Városvédő Egyesület.
Ebből az alkalomból avatták fel Varga Gábor szobrászművész tábláját és viseli ezentúl a Helytörténeti Gyűjtemény Dr. Szőke Sándor nevét, aki az egyesület alapítója és a múzeum megálmodója volt.
A kezdetekről Frellerné dr. Kovács Anna címzetes főjegyző, mint alapító tag beszélt, majd Takács Istvánné helytörténész, szintén alapító tag, képes beszámolóját hallgathatták meg az egyesület tagjai, támogatói, a vendégek a Dombóvári Művelődési Ház színháztermében megtartott jubileumi ünnepségen.
Köszöntőjében Pintér Szilárd polgármester elmondta:
„Bár sok minden változott az elmúlt 40 évben, van valami, amiváltozatlan maradt: a közösség iránti szeretet, a város iránti elkötelezettség,és az a meggyőződés, hogy mindannyian képesek vagyunk tenni a szebb, jobbDombóvárért. Az önzetlen munka, a közös célok, a hagyományok ápolása és a jövőépítése olyan alapelvek, amelyek továbbra is vezérelnek minket.Most, 40 év után, lehetőséget kaptunk arra, hogy megálljunkegy pillanatra, és mérlegeljük mindazt, amit eddig elértünk. Azonban soha nefeledjük: a legnagyobb kihívás még előttünk áll. Dombóvár jövője mindannyiunkkezében van, és csak akkor érhetjük el a kitűzött céljainkat, ha együtt, egymástámogatásával dolgozunk tovább.”
Az egyesület nevében Őri Gábor elnök úr köszöntötte a vendégeket, majd számos oklevél, ajándék került átadásra az ünnepségen.
Végezetül Gábor Sándor mestercukrász által készített tortát is megkóstolhatták az eseményen résztvevők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi
Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról
Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.
2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi
95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi
A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.
2025. Szeptember 12. 14:48, péntek | Helyi
Pénzjutalom és serleg is járt a hagyományos oklevél mellé a naki főzőversenyen
Nakon megtartották az immár hagyományos falunapot, melynek keretében főzőversenyre is sort kerítettek a szervezők.
2025. Szeptember 12. 09:04, péntek | Helyi
Mindig számolni kell a mustgázzal a szüret idején
Az ősz a szüret és a borkészítés időszaka, amelynek jellegzetes veszélyforrása a mustgáz.