Hírek
2016. November 10. 11:32, csütörtök |
Helyi
Forrás: Alsómocsolád Község Önkormányzata
Mintaprogram a minőségi időskorért
Alsómocsolád Község Önkormányzata, Norvég Felnőttoktatási Szövetség és az Alapítvány Alsómocsoládért Civil Szervezet 2016 májusában megkezdte a Mintaprogram a minőségi időskorért című pályázat megvalósítását!

ALSÓMOCSOLÁD KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
SAJTÓKÖZLEMÉNY
HU11-0005-A1-2013 „Mintaprogram a minőségi időskorért”
Alsómocsolád Község Önkormányzata, Norvég Felnőttoktatási Szövetség és az Alapítvány Alsómocsoládért Civil Szervezet 2016 májusában megkezdte a „Mintaprogram a minőségi időskorért” című pályázat megvalósítását!
A projekt részeként az Alapítvány Alsómocsoládért gondozásában a nemzetközi gyakorlatban létező, valamint saját fejlesztésű módszertani programelemek kerültek bevezetésre a minőségi időskor megteremtése érdekében, melyek az alapcél elérésén túl kapcsolatot teremtenek a szépkorúak és az ifjúsági korosztály között. Ilyen programelem a „Napirend” program, melynek keretében a szellemileg és testileg friss otthonlakók elsajátítják a saját napirend kialakításához szükséges kompetenciákat, majd nem csupán résztvevőként, hanem önkéntesként elesettebb társaik mellett segítőként is megjelennek; a „Jeles napok”, mely célja a néphagyományok, megemlékezések közös felidézése és felelevenítése, előadások, közös sütés-főzés, kézműves foglalkozások, beszélgető körök létrehozása által; a „Sétálj az életedért”, mely célja az időskorban is végezhető mozgásformák megismertetése, a mindennapi élet részévé válása lehetőségének megteremtése; a „Fogadd örökbe a Nagyit” foglalkozás-sorozat, amely az idősek beszűkült kapcsolati hálójának bővítését célozza meg; „Az vagy, amit megeszel” egészségtudatosságra nevelő, szemléletformáló programelem; a „Beszélgetés a múltról”, mely azon túl, hogy tartalmas közös szórakozást nyújt a generációknak, segít a mentális egészség megőrzésében, a szépkorúak közösségbe vonásában, megmentik az enyészettől a tájegység néprajzi kincsét is; a közös kirándulások, „élménytúrák”, mely szintén az elmagányosodás megelőzésében és a közösségbevonásban jeleskedő programeleme az élményszerzés lehetőségén túl. A 87 tervezett alkalomból mindezidáig 36 alkalom került megrendezésre az idősek aktív közreműködésével.
A projekt a Norvég Alap társfinanszírozásában valósul meg.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 17:54, szerda | Helyi
Gölle nem feledi hűséges fiát, Fekete István írót
A 126 évvel ezelőtt született Fekete István íróra emlékeztek meg január 26-án a göllei szülőház előtt.
2026. Február 11. 08:58, szerda | Helyi
Ma kezdődik a Valentin napi orchidea vásár Kaposszekcsőn
A Kaposszekcsői Ipari Parkban található DBD Orchidea üvegházban 3 napig akár 50 %-os akcióval vásárolhatók gyönyörű orchideák a közelgő Valentin nap alkalmából.
2026. Február 10. 11:16, kedd | Helyi
Jótékonysági versenyen indultak a Tolna vármegyei tűzoltók
Tolna vármegyéből öt önkéntes tűzoltó egyesület és két hivatásos tűzoltó-parancsnokság, összesen huszonegy tűzoltója állt rajthoz. A csapatversenyben a Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság végzett az első helyen.
2026. Február 09. 19:46, hétfő | Helyi
Figyelmetlen tolatás miatt elütöttek egy asszonyt Dombóváron
A gyalogos könnyű sérülést szenvedett.

