Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2021. Május 31. 13:33, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Minél többen oltatják be magukat, annál kisebb az esélye a negyedik hullámnak

Minél többen oltatják be magukat, annál kisebb az esélye a negyedik hullámnak

Minél többen oltatják be magukat a koronavírus ellen, annál kisebb az esélye a negyedik hullám kialakulásának - közölte Rusvai Miklós virológus hétfőn a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

A szakember rámutatott arra, hogy akik nincsenek beoltva, veszélyeztetik a beoltottakat is azzal, hogy új mutánsokat hordozhatnak.

Nyáron három hónapos szünet lesz a vírus terjedésében - vélekedett Rusvai Miklós, aki szerint ezt az időt ki kell használni az immunizálásra.

A virológus beszélt arról is, hogy a Sinopharm-vakcina teljes dokumentációjában nem volt újdonság. Az, hogy az oltóanyag hatékony és biztonságos, eddig sem volt kétséges - hangsúlyozta.

Az indiai mutánsról azt mondta, hogy jobb a terjedőképessége, mint a brit mutánsnak. Rusvai Miklós szerint ezt az bizonyítja, hogy az Egyesült Királyságban az új esetek 70 százalékát az indiai variáns okozza.

Címkék: járvány, oltás, vakcina

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld

Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését

2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk

A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.