Hírek
2012. Július 05. 06:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Mi lesz a bölcsődei korai fejlesztéssel?
Nincs külön nevesítve sem a köznevelési törvényben, sem a költségvetésben, hogy a bölcsődék végezhetnek korai fejlesztést. A Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete szerint nagy a baj - adta hírül az Inforádió.
Nem tudjuk, hogy január 1-től mi lesz a sérült gyerekekkel - a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke, Szűcs Viktória azért mondta ezt az InfoRádiónak, mert a köznevelési törvényben már nem szerepel, hogy a bölcsődék végezhetnek korai fejlesztést.
Márpedig ha ez nem szerepel benne, akkor értelemszerűen nincs hozzá 'financiális láb' sem, ezért a költségvetési törvény sem nevesíti, ez pedig hatalmas probléma, ami több ezer gyereket érinthet - tette hozzá.
Korábban ezt a közoktatási törvény rendezte, így a mindenkori költségvetési törvényben kiegészítő normatív támogatást tudtak az intézmények igénybe venni a korai fejlesztést igénylő gyerekek után.
Szűcs Viktória azonban kiemelte: a köznevelési törvény vitájába ezúttal nem vonták be őket, így utólag szembesültek a problémával.
A szakszervezet szerint, ha eltűnik a sajátos nevelési igényű gyermekek korai fejlesztésére igényelhető normatív támogatás, az önkormányzatok nem tudják kigazdálkodni a szükséges pénzt. Egyeztetni szeretnének az oktatási államtitkársággal.
Az InfoRádió megkereste a tárcát a szakszervezet véleménye miatt, de eddig nem kaptak választ.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen
Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

