Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2018. Április 24. 10:00, kedd | Helyi
Forrás: Dombó Média

Megújul a gunarasi utak és járdák egy része

Megújul a gunarasi utak és járdák egy része

A közelgő nyári turisztikai szezon kezdetére szeretné a dombóvári önkormányzat a gunarasi járdák és utak egy részét felújíttatni.

A képviselő-testület az üdülőtelep főbejáratától a Gunaras Resort Spa szállodáig vezető járda helyére egy olyan térkövezett osztott sétányt alakíttat ki, amit a gyalogosok és a biciklisek egyaránt használhatnak, az említett hoteltől az ökumenikus kápolnáig vezető úton kerékpáros sávot festet fel, a platánfák alatti felgyűrődött aszfaltot helyreállíttatja, a templom előtti szakaszon pedig kiszélesítteti az úttestet.
A munkálatok elvégzésére hét cégtől kért ajánlatot a város önkormányzata. Az ajánlattevők közül a döntéshozók a Topa és Társa Építési Kft-t választották ki, így ennek a cégnek a képviselőjével írt alá kivitelezési szerződést Szabó Loránd polgármester április 11-én a Városházán.
Topa István, a tamási székhelyű vállalkozás ügyvezetője elmondta, hogy munkákkal a turisztikai szezon elejére - várhatóan június 15-re - végeznek a szakemberei. A viszonylag hosszú határidőnek az az oka, hogy a különböző közterületek burkolásának támogatására egyszerre írták ki hazánkban a pályázatokat, amiket nemrégiben bíráltak el és a kivitelezők most anyaghiánnyal küszködnek, ugyanis a térkőgyártók nincsenek felkészülve a tömeges megrendelés kiszolgálásra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi

A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron

A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.

2025. December 18. 15:10, csütörtök | Helyi

Gelencsérné Dr. Bakó Márta Apáczai Csere János-díjat vehetett át

A felsőoktatás és a pedagógiatudomány területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként állami kitüntetésben részesült Dombóvárról Gelencsérné Dr. Bakó Márta

2025. December 18. 11:00, csütörtök | Helyi

Fekete István nyomán Baranyában

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság népszerű DDNP Klub előadás sorozatában ismertette december elején egyesületünk elnökségi tagja, Nagy Gábor az író Baranyához kötődő életrajzi vonatkozásait:

2025. December 17. 19:18, szerda | Helyi

Jól vigyázzanak - jól vizsgázott a rendszámfelismerő rendszer Dombóváron!!

A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai 2025 decembere óta üzemeltetnek egy új, a közterületi rendőri szolgálatellátást jelentős mértékben segítő mobil rendszámfelismerő rendszert.