Hírek
2017. Június 13. 15:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Megölte nagyapját, majd elrejtette holttestét egy fiatal férfi
Őrizetbe vettek egy fiatal férfit, aki két évvel ezelőtt megölte a nagyapját, majd elrejtette a holttestet - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kedden a honlapján.
A közlemény szerint egy férfi 2016 novemberében tett bejelentést a rendőrségen arról, hogy az általa ritkán látogatott, egyedül élő édesapja eltűnt. A rendőrség elrendelte az idős férfi körözését, de mivel az eljárás során egyre gyanúsabbá váltak a körülmények, a BRFK életvédelmi osztálya idén márciusban büntetőeljárást indított.
A nyomozás során kiderült, hogy az Újbudán lakó idős embert a szomszédai 2015 tavaszán látták utoljára, az előtt csak az unokája, a budapesti M. Márk látogatta, aki időközben a többi családtagjával megszakította a kapcsolatot. A 25 éves férfi a nagyapja lakását az eltűnés után hamis aláírással ellátott adás-vételi szerződéssel eladta, és rendszeresen felvette a rokona nyugdíját.
A nyomozók pénteken M. Márk Kőbányán bérelt garázsában, egy szeméttárolóban elrejtve megtalálták az idős férfi holttestét. Az igazságügyi szakértő megállapította, hogy a férfi bűncselekmény áldozata lett.
A fővárosi rendőrök M. Márkot hétfő este emberölés gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A férfi beismerte a nyomozóknak, hogy 2015 áprilisában ő ölte meg nagyapját, és a holttestét később elrejtette.
A rendőrök a gyanúsítottat őrizetbe vették, és kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

