Hírek
2018. November 05. 10:53, hétfő |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Megemlékezés Mindenszentek és a Halottak Napja alkalmából
A Dombóvári Városszépítő és Városvédő Egyesület november 1-jén 23. alkalommal tartott megemlékezést a Mindenszentek és a Halottak Napja alkalmából a Rákóczi utcai egyházi temető sírkertjében.
Elsőként Müller Ádám, valamint Zsabokorszky Ferenc duója „katonasíratót” játszott gitáron és hegedűn, majd Takács Istvánné köszöntötte az egybegyűlteket, aki elsőként a helyi temetők történetét ismertette, majd a két egyházi ünnepről szólt, végül az emberi lét értelméről osztotta meg gondolatait.
- Gyönyörű, de elenyésző virág az élet, mégis örök nyomot hagy, ha szeretettel éled - zárta beszédét Simon András költő szavaival a helytörténész.
Őt Konkoly Borbála elaődóművész követte, aki az 1979-es Euroviziós Dalfesztivál győztes dalát - a „Halleluja” címűt - énekelte el az említett két zenész kíséretével gyönyörűen.
A megemlékezés zárásaként Szabó Szilárd evangélikus lelkész és Hegedüs János római katolikus plébános mondott imát az elhunytaként.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:55, péntek | Helyi
Csaknem 30 órányi keresés után találták meg a Páriból eltűnt nőt
Újra bizonyították az összefogás erejét. Csaknem 30 órányi keresés után találták meg a szerda délután Páriból eltűnt nőt. Egy kétségbeesett nő hívta a rendőrséget szerda délután többször,
2026. Július 31. 09:00, péntek | Helyi
Aktuális állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha állást keresel, nézd meg az aktuális helyi lehetőségeket oldalunkon!
2026. Július 29. 22:19, szerda | Helyi
Retró hétvégét tart a MÁV a Dél-Dunántúlon
Retro hétvégét tart a MÁV a Balatonnál, Kaposváron és annak környékén, valamint az újranyíló Komló-Dombóvár vonalon augusztus első hétvégéjén.
2026. Július 28. 16:49, kedd | Helyi
Figyelem! Útlezárás lesz kedd este Kaposszekcsőn!
ÚTLEZÁRÁSRA KELL SZÁMÍTANI MA ESTE JÚLIUS 28-án, várhatóan 21:30 óra és 24:00 óra közötti időben a 611-es főúton.

