Hírek
2013. Január 27. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Megelőznék a földtörvényt
Jelentős mozgások indultak meg a termőföldpiacon, és úgy látszik, a spekulánsok és a jelentősebb területeket bérlő társaságok igyekeznek bebiztosítani magukat azokon a birtokokon, amelyeket jelenleg is művelnek. Mindezt még az új földtörvény életbelépése előtt tennék meg - írja a Magyar Nemzet.
A lap arról értesült, hogy a korábbi termelői szövetkezetekből létrehozott cégek, amelyek jellemzően több ezer hektárt művelnek, most házról házra járva igyekeznek rávenni a tulajdonosokat arra, hogy hat-nyolc évvel a bérleti szerződések lejárta előtt hosszabbítsák meg azokat újabb tíz-tizenöt évre. Az érintettek feltehetőleg ezzel igyekeznek kitolni azt az időt, ameddig a szóban forgó földeket még megművelhetik. Miután a készülő földtörvénynek nem lehet visszamenőleges hatálya – vagyis a meglévő szerződéseket nem érintheti –, e szabály csak akkor fejtheti ki hatását, amikor a bérleti szerződések lejárnak. Ha a téeszekből alakult cégeknek sikerül megújítaniuk bérleti szerződéseiket, akkor az új földtörvény elfogadása utáni évtizedben sem fog e téren semmi sem változni. Ezzel pedig igencsak keresztbe tesznek azon kormányzati elképzeléseknek, amelyek szerint a közeljövőben a hazai birtokstruktúra, a földművelés a kis és a közepes családi vállalkozások irányába tolódik el.A Vidékfejlesztési Minisztériumnál eddig egy ilyen konkrét esetet jelentettek be – mondta a lap megkeresésére Budai Gyula.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
2025. November 03. 07:14, hétfő | Belföld
Orbán Balázs: gazdasági, hadiipari, energetikai kérdésekről is tárgyal Orbán Viktor és Donald Trump
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen
Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.

