Hírek
2025. Március 14. 07:19, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon
Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
Az április 18-ig érvényben lévő kora tavaszi menetrend szerint a személyhajók péntekenként, szombatonként és vasárnaponként közlekednek Siófok-Tihany, valamint Fonyód-Badacsony útvonalakon. A hétnek ezeken a napjain sétahajóra is lehet szállni Siófok, Badacsony és Keszthely kikötőiben.
A balatoni kompmenetrend már előbb, március 14-től tavaszra vált.
Péntektől már nemcsak hétvégeken, hanem hétköznapokon is fél óránként indulnak a járatok: Szántód felől 7.00 és 19.00 óra között, Tihany felől 7.15 és 19.15 óra között, a menetidő 8 perc. Nagy forgalom esetén sűrítik a járatokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

