Hírek
2017. Február 22. 17:24, szerda |
Helyi
Forrás: NAV
Március elején nyilatkozniuk kell a borászoknak

Az egyszerűsített adóraktári engedélyeseknek, azaz a borászoknak 2017. március 10-ig kell nyilatkozniuk, arról, hogy egyszerűsített adóraktárként vagy kisüzemi bortermelőként folytatják tevékenységüket.
Az új jövedéki törvény április 1-jei hatályba lépése miatt adatszolgáltatást kell teljesíteniük az érintetteknek a NAV_J30 „Nyilatkozat engedélyes, nyilvántartásba vett tevékenység folytatásáról és/vagy befejezéséről” című nyomtatványon, amely a NAV honlapján (www.nav.gov.hu) megtalálható.
Az egyszerűsített adóraktári engedélyesek, azaz borászok nyilatkozattételi kötelezettségének határideje 2017. március 10. A többi jövedéki tevékenység végzésére engedéllyel rendelkezőknek pedig 2017. február 28-ig kell nyilatkozniuk tevékenységük folytatásáról.
A nyilatkozatokat elektronikus úton, személyesen vagy papír alapon lehet eljuttatni az adóhivatalhoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:00, kedd | Helyi
Dombóvári sikerek a Tolna Vármegyei Értékek Napján
A Tolna Vármegyei Értékek Napja Dombóvár számára is elismeréseket hozott.
2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi
Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása
Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.