Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2014. Március 18. 14:16, kedd | Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet

Március 15-ét ünnepelték a kaposszekcsői iskolában és óvodában

Március 15-ét ünnepelték a kaposszekcsői iskolában és óvodában

Vidám dalokkal, versekkel köszöntötték március 15-ét a kaposszekcsői ovisok.

Március 15-i ünnep a kaposszekcsői Csillagvirág Óvodában

Vidám dalokkal, versekkel köszöntötték március 15-ét a kaposszekcsői ovisok. Meghívott vendégeiknek megmutatták, mit tanultak az ünnepről. Kicsik és nagyok énekeltek, szavaltak, táncoltak a tavaszról, katonákról. Régi népszokásokat elevenítettek fel néptáncukkal, toborzójukkal. A műsor végén nemzetiszínű szalagokkal a kezükben szavaltak és integettek, majd közösen elmondták a Nemzeti dal első strófáját.
Nagyon fontos, hogy a hazaszeretet, a hazához tartozás minél korábban kialakuljon a gyermekekben, mert csak így érhető el, hogy felnőtt korában is ide tartozónak, MAGYARNAK vallja magát!

Március 14-én 10 órakor vette kezdetét a kaposszekcsői Tornacsarnokban az 1848. március 15-i eseményekhez kapcsolódó iskolai ünnepség.

Az 5. osztályosok Tillmann Ildikó osztályfőnök irányításával már hetek óta készültek rá, hogy versekkel, zenével mutassák be társaiknak, tanáraiknak és az érdeklődő falubelieknek, hogy nekik mit jelent ez a nap, illetve az ezt követő események milyen érzelmeket váltanak ki belőlük.
Mai és hagyományos, régi dalok, versek elevenedtek meg a műsor során. Nagyszerűen kihasználták azt a lehetőséget, hogy az osztály több tanulója aktívan kiveszi részét a Néptánc szakkör munkájából vagy éppen a zeneiskolai oktatás keretében tanul szaxofonozni vagy trombitálni. Tánccal, élőzenével tették még színesebbé műsorukat.
Kicsi és nagy figyelemmel kísérte végig az előadást, végén pedig vastapssal jutalmazták a szereplőket!

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi

A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata

Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,

2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak

Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.