Hírek
2012. Február 21. 15:00, kedd |
Helyi
Forrás: hírszerkesztőnk, magocs.hu
Létrejött a Czicz-Para frigy a mágocsi Narre Tagon
Az idei már a negyedik egymást követő év, hogy a Mágocsi Művelődési Ház szervezésében helybeliek elevenítették fel a sváb örökségként rájuk maradt farsangi felvonulást. Február 18-án Czicz Imre elvette Para Zitát.
A mágocsi és a környékbeli sváboknál a farsang utolsó szombatját bolondok napjának (Narre Tag) hívták még a két világháború között is. Amennyire tehette, ilyenkor mindenki jól elmaszkírozta magát. A férfiak tipikusan nőnek néztek ki, az ellenkező neműek pedig férfiaknak. A felvonulások központi figurái a - magától értetődően furi - jegyespárok voltak.
A felélesztett hagyomány idei verziójában a figyelem középpontjába a jelentős bolondozási aktivitást mutató Para Zita „menyasszony” és a komoly mozgássérültség jeleit magán hordozó Czicz Imre „vőlegény” került. Nem is csoda, hogy a sorozatos gázos konzervdoboz-durrogtatások, liszthintés, máglya-körültáncolás és a - gondoljuk, este azután elégetett - kiszebáb megmutogatása után a művelődési házból a „vőlegényt” kellett kikérnie a „menyasszonynak”.
A népes - minden tisztelet a mágocsiak fineszének - maskarás menet útja innen a házasságkötő-terembe vezetett, ahol a tanúk nagyszabású előjátéka, vívódások, „vőlegényrablás” és -visszarablás, házassági nagyeskük után végre egybekelhettek a fiatalok, és jöhetett a műanyag babapoharas pezsgőzés. De, hogy ne nyugodhassanak, még a díszes társaság élén körbetúrázták a várost, hogy mindenhol osztozhassanak örömükben. Meg még ki tudja, miért, mivel hírszerkesztőnknek az első állomáson könnyes búcsút kellett intenie a bolondos tömegnek.
Beépülő kémeink előrejelzése szerint a nap bulival zárult a művelődési házban. Erről nem, de sok minden másról árulkodik a „kapcsolódó galéria” hivatkozásra vagy a lenti képre kattintva megnyitható képgalériánk, ahol a fotók magukért beszélnek…
Cserveni Gábor
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi
A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron
A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.
2025. December 18. 15:10, csütörtök | Helyi
Gelencsérné Dr. Bakó Márta Apáczai Csere János-díjat vehetett át
A felsőoktatás és a pedagógiatudomány területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként állami kitüntetésben részesült Dombóvárról Gelencsérné Dr. Bakó Márta
2025. December 18. 11:00, csütörtök | Helyi
Fekete István nyomán Baranyában
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság népszerű DDNP Klub előadás sorozatában ismertette december elején egyesületünk elnökségi tagja, Nagy Gábor az író Baranyához kötődő életrajzi vonatkozásait:
2025. December 17. 19:18, szerda | Helyi
Jól vigyázzanak - jól vizsgázott a rendszámfelismerő rendszer Dombóváron!!
A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai 2025 decembere óta üzemeltetnek egy új, a közterületi rendőri szolgálatellátást jelentős mértékben segítő mobil rendszámfelismerő rendszert.














