Hírek
2018. November 16. 14:00, péntek |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Kivágták az elszáradt fákat az újdombóvári temetőben

November 12-én - lakossági kérésre - a város önkormányzata kivágatta azokat az elszáradt fenyőfákat, amik addig az újdombóvári temetőben álltak.
- Az említett sírkertet 1927-ben nyitották meg, oda elsőként Mennyei Jánosné Buzsáki Borbálát temették el július 1-jén - mondta Berta János, a választókörzet önkormányzati képviselője. - A temetőbe Újdombóvár első plébánosának, Fehérvári Józsefnek az útmutatása alapján fenyőket telepítettek kereszt alakban. A sírkertbe járók nemrégiben azt kezdeményezték a város képviselő-testületénél, hogy az az elmúlt években elszáradt, csúnya látványt nyújtó fákat vágassa ki.
A 90 esztendős, hatalmas fenyőket daruk segítségével nyesték meg és azokat darabonként engedték a magasból a földre. A 18 kidöntött példány helyett újakat kíván telepíttetni az önkormányzat, ám a fajta kiválasztásához kikéri majd a lakosság véleményét. Olyan csemetéket kell kiválasztani, melyeknek a gyökere nem szétterpeszkedik, hanem lefelé nő, mert különben felemeli a síremlékeket.
- Ahhoz, hogy ápolt és szép legyen a temető, számítunk a település lakóinak segítségére, akik részt vehetnek az ültetésben, de szívesen fogadunk felajánlásokat is a csemeték megvásárlásához - hangsúlyozta Berta János.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 11:08, szerda | Helyi
Makita Roadshow Dombóváron a LET'S DO IT Bálint Barkácsáruházban
Szeptember 23-án kedvezmények és nyereményjáték várja az érdeklődőket.
2025. Szeptember 16. 09:53, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Szeptember hónap műtárgyának Papp László (1947– ) festő a göllei temető Szent Vendel kápolnájáról készült festményét választotta a múzeum.
2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi
Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról
Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.
2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi
95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi
A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.