Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2014. Szeptember 03. 16:19, szerda | Helyi
Forrás: Tilinger Sándor

Kiállítással zárult a Halásztelki Összművészeti Alkotótábor

Kiállítással zárult a Halásztelki Összművészeti Alkotótábor

A táborban közel 30 alkotóművész festő, grafikus, selyemfestő, textilszobrász, fotós dolgozott

A Halásztelki Galériában kiállítással zárult a hatnapos alkotótábor.
A táborban közel 30 alkotóművész festő, grafikus, selyemfestő, textilszobrász, fotós dolgozott kellemes körülmények között. Esténként volt író-olvasó találkozó, vita a művészetről, vetítés és egyéni bemutatkozás.

Az elkészült munkákból leadott műveket szigorú zsűri válogatta, amelyek a Galériában kerültek kiállításra és a következő évi táborig lathatóak.

A tábor hangulatára az egymást segítő szándék mellett a szigorú kritika is jellemző volt. Mint résztvevő, számomra nagyon élvezetes volt a sokszínű alkotók mesterségbeli tudását látni.
A három fotós munkáiból csak a már kész fotók kerültek kiállításra (nem volt megoldható a kidolgozás), az ott készülteket kivetítve kidolgozatlan - nyers - állapotban nézhették meg a művészek.

Képek a tábor életéböl.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi

Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.

2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi

Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre

A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.

2025. Április 28. 08:23, hétfő | Helyi

Átadták a Dombóvár Közbiztonságáért és az Év Kistérségi Rendőre elismeréseket

Varga Zoltán tűzoltó főtörzsőrmester, Horváth Lajos rendőr százados Dombóvár Közbiztonságáért elismerő díjat vehetett át, valamint Somogyi Tamás rendőr főtörzsőrmester az Év Kistérségi Rendőre elismerésben részesült.

2025. Április 25. 14:56, péntek | Helyi

A Dombóváron született Franjo Vlasic horvát bán emléke előtt tisztelegtek

A horvát bán emléke előtt hajtottak főt Tolna Vármegye és Dombóvár elöljárói, és a horvát közösség kiemelt vendége Drago Horvat főkonzul.