Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2013. Szeptember 03. 08:38, kedd | Helyi
Forrás: MTI/Fotó:antalvali.com

Jövőre kezdődhet a Dombóvár környéki ivóvízminőség-javító program

Jövőre kezdődhet a Dombóvár környéki ivóvízminőség-javító program

A program keretében a Tolna megyei Csibrák, Döbrököz, Kurd, Attala, Csikóstőttős, Dalmand, Dombóvár, Gyulaj, Kapospula, Kaposszekcső, Kocsola, valamint a Somogy megyei Csoma és Szabadi települések vízhálózata újul meg.

A jövő év elején kezdődhetnek el a beruházások a tizenhárom Dombóvár környéki település ivóvízminőség-javító programjának keretében, amelyet a kormány ez év nyarán saját hatáskörébe vont - közölte a program végrehajtására létrejött önkormányzati társulás elnöke az MTI-vel.

Pintér Szilárd elmondta: várhatóan a héten lezárul a tenderdokumentáció minőségbiztosítása, ezt követően megindulhat a kivitelezés közbeszerzési eljárása.
Közlése szerint a két éve indított program beruházásai 2014. februárban elkezdődhetnek, és a projekt 2015. június 15-i határidőig sikeresen befejeződhet.
A kormány július 10-i határozatában döntött arról, hogy a 2,8 milliárd forintos, európai uniós támogatással zajló programról saját hatáskörben gondoskodik. Az indoklás szerint a minőségbiztosítás hiánya miatt elhúzódhat a közbeszerzés, valamint a fizikai munkálatok.
A társulás elnöke kitért arra, hogy a megvalósításra kijelölt Országos Vízügyi Főigazgatóság konzorciumi partnerként szakmai segítséget nyújt ahhoz, hogy a projekt határidőre megvalósuljon.
A program keretében a Tolna megyei Csibrák, Döbrököz, Kurd, Attala, Csikóstőttős, Dalmand, Dombóvár, Gyulaj, Kapospula, Kaposszekcső, Kocsola, valamint a Somogy megyei Csoma és Szabadi települések vízhálózata újul meg. Az ivóvíz Dombóvárról távvezetékeken jut el az érintett települések többségére, Döbrököz és Kurd önálló kútból nyeri majd a vizet, emellett hálózatrekonstrukciót is végeznek az uniós forrásokból.
A dombóvári kistérségben jellemzően a víz ammónia-, vas- és mangántartalma haladja meg a határértékeket, három településen, Döbröközön, Kurdon és Csibrákon az arzéntartalom is magasabb az európai uniós szabvány szerint literenkénti 10 mikrogrammnál.
A három községben 2012 decemberétől vas-hidroxid alapú arzénmentesítő töltetekkel vonják ki az arzént az ivóvízből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi

Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát

Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.

2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.

2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi

Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron

Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.

2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi

Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő

A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.