Hírek
2013. Március 13. 12:52, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: ne lehessen energiaitalt eladni kiskorú gyermekeknek!
A Jobbik továbbra is azt szeretné, ha törvény tiltaná az energiaitalok kiskorú gyermekeknek történő eladását és sajnálattal vette tudomásul, hogy a kormánypártok nem támogatták az erről szóló törvényjavaslatot - jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Baráth Zsolt.
A jobbikos országgyűlési képviselő ismertette: még februárban nyújtották be a javaslatukat, amelyet azonban a fogyasztóvédelmi bizottság hétfői ülésén a kormánypárti képviselők szavazatai miatt nem vettek tárgysorozatba.
Hangsúlyozta: ez a javaslat semmilyen politikai célt nem szolgál, hanem kifejezetten a kiskorú gyermekek egészségének védelméről szól, ezért nem értik a kormánypártok magatartását. Baráth Zsolt emlékeztetett arra, hogy tavaly májusban Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a parlamentben ígéretet tett az egészségre ártalmas energiaitalok árusításának törvényi szigorítására.
Baráth Zsolt felidézte: az ÁNTSZ adatai szerint 2012 november-decemberben 123 embernél okoztak az energiaitalok rosszullétet és egyéb kellemetlen testi tünetet, többségük 18 éven aluli, negyedük pedig 14 éven aluli gyermek volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

