Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2014. Február 08. 08:30, szombat | Helyi
Forrás: Tolna Megyei rendőr Főkapitányság, fotó: www.vezess.hu

Jobban jár, aki önként vállalja a felelősséget

Jobban jár, aki önként vállalja a felelősséget

Az utóbbi időszakban több olyan bejelentés érkezett a Szekszárdi
Rendőrkapitányságra, mikor parkoló járművek tulajdonosa értesítette a
rendőrséget, hogy távollétében sérülés keletkezett a gépjárművén.

Feltehetően egy másik, parkolni szándékozó gépjárművezető okozta a kárt figyelmetlenségből, és adatai hátrahagyása nélkül elhajtott a helyszínről.

Ebben a helyzetben a KRESZ is előírja, hogy „ha a baleset folytán megrongálódott jármű vezetője nincs jelen, a károkozó köteles személyi adatait és biztosítója nevét erre alkalmas módon a helyszínen hátrahagyni és az esetet a felelősségbiztosítási jogszabályok rendelkezéseinek megfelelően a biztosítónak bejelenteni.” Amennyiben ez megtörténik, még rendőri intézkedésre sincs szükség, hiszen a felek egymás között elrendezik a szükséges teendőket, az okozott kárt a biztosító megtéríti, és az esetleges bosszúságon kívül más nyoma nem marad a szerencsétlen történetnek.
Más a helyzet, mikor valaki nem akarja vállalni felelősségét az okozott kárért és adatai hátrahagyása nélkül elhagyja a helyszínt. Ilyen esetekben megindul a szabálysértési eljárás, melynek során a kapitányság munkatársai minden lehetséges intézkedést megtesznek a baleset okozójának felderítése érdekében. Sokszor már a helyszíni intézkedés alkalmával megállapítást nyer a járművezető kiléte, hiszen mindig akad egy tanú, aki látta az esetet, felírt egy rendszámot,
rendszámtöredéket, esetleg autótípust, rendelkezésre áll az autó színe, valamint a város számos pontján működnek térfigyelő kamerák.
A hatóság ilyen esetekben nem csak a baleset okozása miatt jár el, hanem külön szabálysértésként értékeli KRESZ fent idézett rendelkezésének megsértését, és minden esetben a pénzbüntetés mellé járművezetéstől eltiltás intézkedést is alkalmaz, melynek tartama egy hónaptól egy évig terjedhet, a jogerős elmarasztalás még két évig az elkövető szabálysértési előéletében szerepel, mely egy esetleges később elkövetett szabálysértésnél szigorúbb elbírálást jelent.

Címkék: rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 00:00, hétfő | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb ajánlatai

Best ajánlatok november 3-17-ig! Csapj le a legújabb ajánlatokra!

2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi

A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata

Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,