Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2020. Március 18. 06:57, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok

Ismét nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

Ismét nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

Már 58-ra nőtt az új koronavírussal fertőzött betegek száma.

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 58-ra nőtt a hazánkban diagnosztizált fertőzöttek száma - jelentették be a koronavirus.gov.hu oldalon.

Ahogy azt Müller Cecília országos tisztifőorvos hétfőn bejelentette és az adatokból is látszik: a járvány második szakaszához érkeztünk, amikor az egyedi fertőzések után már megkezdődött a vírus közösségi terjedése, amely azt jelenti, hogy már nem lehet minden fertőzöttről pontosan megmondani, hogy kitől kapta a fertőzést.

Hazánkban a diagnosztizált új koronavírus-fertőzöttetek száma elérte az 58-at, közülük 9 iráni, 1 brit, 1 kazah és 47 magyar állampolgár. Hétfőn a második iráni gyógyult is távozott a kórházból.

Karanténban 122 ember van, míg a mintavétel száma 1803.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.