Hírek
2014. Február 04. 12:31, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
Továbbra is két nagyméretű légköri képződmény alakítja Európa időjárását. A szárazföld keleti felén többnyire anticiklonális hatások érvényesülnek. Ukrajna és Oroszország területén napközben is keményen fagy; sokfelé napközben sem emelkedik -5 fok fölé a hőmérséklet. A keleti anticiklon északi peremén többfelé havazik is. A kontinens nyugati felének időjárását már ciklonális hatások alakítják. A nyugati partvidék közelében húzódó frontrendszer környezetében erősen felhős, helyenként esős, de a megszokottnál enyhébb az idő; a hőmérséklet csúcsértéke többnyire 8 és 15 fok között változik. Szerda estig a Kárpát-medencében eleinte még a keleti anticiklon hatása érvényesül, majd a magasnyomás gyengülésével egyre nagyobb szerepet játszik térségünkben a nyugati ciklonális mező.
Várható időjárás szerda estig:
----------------------------
Éjszaka az ország nagyobb részén derült, száraz időre számíthatunk, a Dunántúl nyugati felén azonban erősen felhős lesz az ég, és az Alföldön foltokban zúzmarás köd képződik. Szerdán a több-kevesebb napsütés mellett már a középső és a keleti területeken is fokozatosan megnövekszik a felhőzet, délután néhol gyenge eső is lehet, sőt este helyenként ónos eső is előfordulhat.
A délkeleti szél az Észak-Dunántúlon és a Dél-Alföldön élénk lesz.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -4 és -9 fok között alakul, de az északkeleti országrészben -10 fok alá hűl a levegő.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 1 és 6 fok között alakul, de a tartósabban ködös vidékeken egész nap fagyhat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.

