Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2014. Január 15. 17:27, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Időjárás-jelentés

Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:


Az időjárási helyzet Európában
------------------------------

Az Atlanti-óceán fölötti középponttal nagy kiterjedésű ciklon örvénylik, amelynek előoldalán több hullámban nedves levegő áramlik a szárazföld nyugati és középső területei fölé. A ciklon hatására általában sok a felhő, főként a Brit-szigetek és Franciaország térségében esik szórványosan az eső. Közép-Európa magasabb tájain havazás is előfordul. Az ilyenkor megszokottnál továbbra is több fokkal melegebb van, a délutáni órákra jellemzően 4 és 11 fok közé melegszik fel a levegő. A legmelegebb a Földközi-tenger vidéke, ahol nem ritka a 14, 19 fok sem. Ezzel szemben Európa északkeleti, északi részein igen hideg, téli az idő. Nagyrészt borult az ég, és többfelé havazik. A hőmérséklet csúcsértéke általában mindössze -7 és -15 fok között változik, de Skandináviában nagyobb területen -20 fok alatt marad.
A kelet felé elvonuló frontrendszer mögött a Kárpát-medence fölé átmenetileg kissé hidegebb, majd csütörtökön már ismét enyhébb levegő érkezik.

Várható időjárás csütörtök estig:
---------------------------------

A középső és a keleti országrészben is egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, a késő esti órákra az utóbbi tájakon is mindenütt megszűnik az eső. Éjszaka többfelé képződhet köd. Csütörtökön főként az északi, északkeleti megyékben lesznek erősen felhős, párás területek, ott néhol jelentéktelen szitálás kialakulhat, másutt hosszabb időre is kisüt a nap. Az északnyugati, nyugati szél mindenütt mérséklődik, majd csütörtökön nyugaton kísérik élénk, az Észak-Dunántúlon néhol erős széllökések a délkeletire, délire forduló szelet.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet +1, -4 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 2, 8 fok között várható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld

Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen

Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.

2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld

Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén

Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.