Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2013. November 15. 14:47, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Időjárás-jelentés

Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Az időjárási helyzet Európában
------------------------------

A kontinens északi tájain ciklonok vonulnak nyugatról kelet felé. A hozzájuk tartozó frontrendszerek mentén erősen felhős vagy borult az ég. Izlandon az eső esik, az Urál előterében pedig több helyen havazik, illetve hózáporok alakulnak ki. Sekély ciklon örvénylik a Földközi-tenger középső medencéje fölött is, ott szórványosan fordul elő eső, egy-egy zivatar is kialakul. Ugyanakkor az Atlanti-óceántól a Germán-Lengyel-alföldön át egészen a Fekete-tengertől északra eső területekig magasnyomású zóna húzódik. A leszálló légmozgásnak köszönhetően arrafelé csendes, eseménytelen, őszi idő a jellemző, az alacsonyszintű rétegfelhőzetből legfeljebb néhol alakul ki szitálás. A kora délutáni órákra délen jobbára 12 és 21 fok közé melegszik fel a levegő, sőt az Ibériai-félsziget déli felén és Szicíliában 22, 24 fokot is mérnek, másutt nagyrészt 3 és 11 fok között, Észak-Skandináviában fagypont alatt alakul a csúcshőmérséklet.
A Kárpát-medence időjárása szombat estig lényegesen nem változik.

Várható időjárás szombat estig:
-------------------------------

Pénteken délkelet felől inkább csak a keleti és a középső országrészben szakadozik fel helyenként a felhőzet, másutt nagyrészt borult marad az ég. Nyugaton és északon néhol kisebb eső is előfordulhat. Éjszaka többfelé képződik köd. Szombaton a köd feloszlását követően gyengén felhős és borult, párás, néhol tartósan ködös területek egyaránt előfordulnak. Napsütésre nagyobb eséllyel az Alföldön, ködre pedig a Dunántúlon számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható. Pénteken délen időnként megélénkül a keleti, délkeleti szél, szombaton gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 1, 6 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton többnyire 7, 12 fok között várható, de a ködös tájakon csak 5, 6 fok valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld

Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt

Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.

2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld

Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik

Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.