Hírek

2013. Július 10. 10:17, szerda | Helyi sport
Forrás: Soós Gyopár

Három magyar bajnoki cím - kimagasló eredmények

Nagyszerűen sikerült a dombóvári atléták számára a hétvégi Serdülő Egyéni Országos Bajnokság.

A jó formaidőzítésnek köszönhetően a Tatabányán, július 6-7-én megrendezett versenyen mindenki egyéni csúcsot ért el.

Tóth Lili Anna (1998) két bajnoki aranyérmet szerzett. Mindkét nap kitűnő formát mutatott. Első nap a délutáni vihar miatt csúszott a verseny. Lilit ez nem zavarta meg. Magabiztosan 150-200 m fölénnyel nyerte a vizesárokkal nehezített 1500 m akadályfutást, 4:57,24 időeredménnyel.
A második nap is pazar futást láthattunk tőle. Fazekas Gáspár edző tanítványa 80 m előnnyel győzött 800 m síkfutásban. 2:12,40 időeredménye a felnőtt ranglistán a harmadik legjobb idő.
Lili kimagaslóan jó formában várja az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált. Ha a nemzetközi megmérettetés terhét el tudja viselni, mentálisan erős lesz, akkor szép eredményt érhet el. Edzője szerint: „Az idei év nagyszerű eredményei után ez már csak hab a tortán.”

Uzonyi Zalán (2000) magasugrásban győzedelmeskedett. 1,64 m ugrása idén a harmadik országos bajnoki címet hozta számára. Tarr Imre edző tanítványának ismét egyéni csúcsot kellett ugrania az arany érem megszerzéséhez.

Besenyei Ágota (1999) nagy küzdeni tudásról tett tanúbizonyságot. 1500 m akadályon, mely a 14 éves leányoknál vizesárok nélküli versenyszám, nagyon szoros, izgalmas versenyben szerezte meg a harmadik helyet. Ágoti 3000 m síkfutásban is indult. 2500 m-ig győzelmi esélyei voltak. Végül az ötödik helyen végzett.

Papp Bence (1999) 100 m síkfutásban az A döntőbe került, ahol 11,99 figyelemre méltó eredménnyel országos negyedik helyezett lett. Csupán 14 század másodperccel maradt le a dobogóról.

Tonács Dóra (1999) mindkét nap egyenletes teljesítményt nyújtva ötödik helyezett lett 1500m akadályon, 5:32,31 és hatodik lett 3000m-en, 11:36,47 időeredménnyel.