Hírek
2012. Május 21. 21:20, hétfő |
Helyi
Forrás: Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság Sajtószolgálat
Ha túl sok felesleges pénze van
Az alkohol főként a veszélyérzet csökkenése, a környezet érzékelése, a reflexek és a koordinált mozgás tompulása miatt növeli a baleseti kockázatot. No meg nem kíméli a pénztárcánkat, ha rendőrrel találkozunk.
Ahogy nemrég jeleztük, a baleseti statisztikák javítása, a kedvező irányú elmozdulás megőrzése, illetve az ittas állapotban okozott balesetek megelőzésére Somogyban május 16. és 31. között fokozott közlekedésrendészeti ellenőrzéssorozatra számíthatunk.
Az alkoholfogyasztás negatív hatásai mellett érdemes megfontolni, hogy a hatályos jogszabályok - mérlegelési lehetőség nélkül - a csekélyebb fokban ittas járművezetővel szemben is komoly bírságot - nem gépi meghajtású jármű esetén 30.000, illetve 60.000 Ft, gépi meghajtású jármű esetén 150.000-300.000 Ft - határoznak meg.
A somogyi rendőrök egyébként az ittas járművezetők kiszűrésén túl fokozottan ellenőrzik az elsőbbségadási kötelezettség betartását, a tehergépjárművek és az egy nyomon haladó járművek közlekedését is. Utóbbi kettőnél a jármű jellegzetességei miatt - nagyobb össztömeg, illetve védelmet jelentő karosszéria hiánya - a személyautókénál jóval nagyobb a kockázata a súlyosabb kimenetelű balesetek bekövetkezésének.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:55, péntek | Helyi
Csaknem 30 órányi keresés után találták meg a Páriból eltűnt nőt
Újra bizonyították az összefogás erejét. Csaknem 30 órányi keresés után találták meg a szerda délután Páriból eltűnt nőt. Egy kétségbeesett nő hívta a rendőrséget szerda délután többször,
2026. Július 31. 09:00, péntek | Helyi
Aktuális állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha állást keresel, nézd meg az aktuális helyi lehetőségeket oldalunkon!
2026. Július 29. 22:19, szerda | Helyi
Retró hétvégét tart a MÁV a Dél-Dunántúlon
Retro hétvégét tart a MÁV a Balatonnál, Kaposváron és annak környékén, valamint az újranyíló Komló-Dombóvár vonalon augusztus első hétvégéjén.
2026. Július 28. 16:49, kedd | Helyi
Figyelem! Útlezárás lesz kedd este Kaposszekcsőn!
ÚTLEZÁRÁSRA KELL SZÁMÍTANI MA ESTE JÚLIUS 28-án, várhatóan 21:30 óra és 24:00 óra közötti időben a 611-es főúton.

