Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2012. Május 31. 20:40, csütörtök | Helyi
Forrás: Nagyné Tóth Erzsébet/Kaposszekcsői Közösségi Ház

Gyerekhét Szekcsőn: fejlemények keddtől péntekig

Gyerekhét Szekcsőn: fejlemények keddtől péntekig

Folytatódott a kaposszekcsői óvoda május 21-én lovaglással induló, gyermeknaphoz kötődő vidám hete. A keddtől péntekig terjedő mérleg egy meghiúsult kirándulás, a Kihívás Napja, diszkó és egy zenés fellépő volt.

A keddre tervezett kirándulást sajnos elmosta az eső, de megpróbálják egy későbbi időpontban pótolni. Szerdán az óvodások is csatlakoztak a Kihívás Napjához. Aerobicoztak, trambulinoztak, kosárba dobáltak, rollereztek. Ki-ki kedve szerint játszott, mozgott.
Csütörtökön ovis diszkóban rophatta mindenki a táncot. Az egyik óvodás szülő ajánlotta fel a lehetőséget, igazi diszkós hangulatot varázsol. Vígan táncoltak, mulattak, a bátrak karaokézhattak is a gyerekek.

Pénteken a szekszárdi Muzsikás Gábor látogatott el az óvodába. Gitárral és saját maga készítette hangszerekkel szórakoztatta a kicsiket. Zenehallgatás után a gyerekeket is megmozgatta, népi játékokat játszottak az óvónőkkel közösen. Lezárásként közös énekkel búcsúztak egymástól. A kis lurkók tátott szájjal, csillogó szemmel figyelték Muzsikás Gábort, meséltek saját élményeikről és nagyon sajnálták, hogy végül elment.

A derűs hét lezárásaként minden óvodás ajándékot kapott, amelyet hazavihettek és megmutathattak szüleiknek.

Szöveg és fotók: Nagyné Tóth Erzsébet. További képekért kattintson a lenti képre.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 10:00, csütörtök | Helyi

Aktuális állásajánlatok Dombóváron és környékén

Ha állást keresel, nézd meg a lehetőségeket!

2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi

Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!

Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket

2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi

Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv

A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.

2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi

Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek

Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.