Hírek
2015. Április 30. 08:14, csütörtök |
Helyi
Forrás: Bezerédj Amália Óvoda
Föld napja a Bezerédj Óvodában

Április 22-én a dombóvári Bezerédj Amália Óvodában is megünnepeltük a Föld napját.
A gyerekek játékos formában ismerkedtek meg bolygónk naprendszerben elfoglalt helyével, szerkezetével, felszínével.
A nap folyamán számos kézműves tevékenységet is kipróbálhattak, melyek a Föld napja témakörhöz kapcsolódtak.
Természetesen nem maradt el a hagyományos virágosítási akciónk sem, melyben a gyerekek által hozott növényeket közösen ültettük el az óvoda területén.
Ezen a napon az óvoda minden csoportja a Földre jellemző különböző színbe öltözött és bolygónk nevét formálták, így jelezve elkötelezettségünket a természet-, és környezetvédelem iránt.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi
Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása
Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi
Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya
Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.