Városlista
2025. május 7, szerda - Gizella

Hírek

2012. Április 24. 07:00, kedd | Helyi
Forrás: Kitanics Zsuzsanna/Dombóvári Rendőrkapitányság

Figyelemfelkeltő feladatok fiataloknak

Figyelemfelkeltő feladatok fiataloknak

A Dombóvári Rendőrkapitányság először rendezett Prevenciós Napot a helyi középiskolásoknak. Játékos feladatokkal hívták fel a fiatalok figyelmét a baleseti helyzetekre és a jogkövető magatartás fontosságára.

A Gyenis Antal utcai sportcentrumban - a DVMSE-csarnokban és a sportpályán - vendégeskedő április 20-i rendezvényen az intézményekből legfeljebb három-három ötfős csapat (a tagok között kötelezően kettő lánnyal) jelentkezhetett.

Az első feladat plakáttervezés volt, melyet már márciusban meghirdettek a szervezők. A többi - kötélhúzás, labdavezetés részeg-szemüvegben szlalompályán, ütköző-szimulátorból célba dobás ütközést követően, társcipelés és elméleti feladatsor - pedig meglepetésként várta a csapatokat a helyszínen.

Az I. dombóvári Prevenciós Nap eredményei:

  • I. helyezett: 12. E osztály csapata, Apáczai Csere János Szakközépiskola - Domokos Yvett, Prehalek Viktória, Hoffmann Dániel, Schellenberger Patrik, Tóth Krisztián
  • II. helyezett: „Hajderménkű” csapat, Illyés Gyula Gimnázium - Szijártó István, Kőszegi Kristóf, Pethő Roland, Lelovics Katalin, Mayer Natália
  • III. helyezett: „Kékfény” csapat, Herceg Esterházy Miklós Szakképző Iskola - Szabó Ibolya, Bordács Edit, Kecskés Péter, Gondos Viktor, Schreiber Tibor
  • A plakáttervezés különdíjasa: Illyés Gyula Gimnázium „London” csapata - Peti Nikolett, Rácz Márton, Kovács Ákos, Papp Attila, Kovács Kitti

„Dombóvár veszélyes csomópontjai” pályázat eredménye:
I. Tóth Norbert és Vati Levente, II. Balogh Nikoletta, Bite Bettina és Takács Evelin, III. Blázsovics Attila és Fülöp Arnold - valamennyien az Apáczai Szakközépiskola diákjai.

Utóbbi versenyt még 2011 szeptemberében hirdette meg a Dombóvár Városi Balesetmegelőzési Bizottság, az Apáczai Csere János Szakközépiskola és a Dombóvári Rendőrkapitányság. A végeredményét szintén a fenti rendezvényen hirdették ki.

Az I. Prevenciós Nap támogatói voltak: a Halmai Balázs vezetésével működő DVMSE Sportcsarnok, a Dombóvári Kistérségi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum, a Dombóvári Karatesuli Közhasznú Egyesület, valamint egy dombóvári vendéglátóhely.

Fotók: Bodó Ákos. További képekért kattintson a lenti felvételre.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 07. 10:00, szerda | Helyi

„Amerre a labda gurult, arra mentem én is.” - Buzánszky Jenő

Május 4-én volt 100 éve, hogy Buzánszky Jenő, az Aranycsapat hátvédje Újdombóváron megszületett. Ebből az alkalomból három helyszínen szerveztek megemlékezést a városban.

2025. Május 06. 17:00, kedd | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata

A jó ár neked is jár!

2025. Május 05. 16:24, hétfő | Helyi

Jelentkezz honvédelmi táborba!

Több, mint egy tábor! Kaland, kapcsolat, kihívás! Kattints az alábbi hirdetésre és jelentkezz május 15-ig!

2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi

Elismerte tettét a várongi sírrongáló

A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.