Hírek
2012. Június 05. 08:59, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Felpöröghet még az adósmentés

Május végéig bankonként több ezren kérték, és összesen 10-20 ezren igényelhették az új árfolyamrögzítést.
A Világgazdaságnak nyilatkozó bankok szerint az év végig az érintettek 60-75 százalékának jelentkezését várják. Az új árfolyamgát már most nagyobb siker, mint a régi, kedvezőtlenebb feltételű konstrukció.
A 90 napnál hosszabb késedelembe eső hitelek negyedének elengedése és forintosítása iránt jelentős az érdeklődés, ám eddig még nem mozgatott meg akkora tömegeket, mint a végtörlesztés.Közben nagyon mérsékelt az adósok érdeklődése a régi árfolyamgát és a hitelek forintosítása iránt. A lap által megkérdezett kilenc jelentős bank november végéig 3760 kérelemről számolt be, ami a 950 ezer érintettnek kevesebb mint 4 ezreléke. Nem járt áttörő sikerrel a devizaalapú lakossági jelzáloghitelek egy részének forintra váltása sem. Május 15-éig azok kérhették tartozásuk negyedének elengedését és forintra váltását, akik tavaly szeptember vége óta folyamatosan legalább 78 ezer forinttal több mint 90 napos késedelemben voltak, hitelüket még nem mondták fel és a fedezetként szereplő ingatlanjaik értéke nem lépte túl a 20 millió forintot. A május közepén lezárult lehetőségre várhatóan még tízezren sem jelentkeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.