Hírek
2019. Február 22. 12:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felfüggesztett börtönre ítéltek egy női késes rablót
Jogerősen két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Pápai Járásbíróság azt a nőt, aki késsel akart kirabolni egy dohányboltot a városban tavaly decemberben.
Az anyagi gondokkal küzdő 35 éves nő arcát eltakarva, kezében késsel ment be a dohányboltba, ahol többször felszólította az eladót, hogy adja át a pénzt – közölte a Veszprém megyei főügyész-helyettes pénteken az MTI-vel.
Sárosi Dóra a közleményben azt írta, mivel az eladó nem teljesítette a kérést, és megnyomta riasztó gombját, a nő távozott az üzletből, majd az eljárás kezdete után maga jelentkezett a rendőrségen – tette hozzá.
A Pápai Járásbíróság a nőt felfegyverkezve elkövetett rablás kísérlete miatt két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, amelyet a nő, a védő és az ügyészség is tudomásul vett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

