Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2017. Október 19. 14:44, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Fel kell készíteni a diákokat az okoseszközök használatára

Fel kell készíteni a diákokat az okoseszközök használatára

Az okoseszközök akkor igazán hasznosak, ha okos emberek használják ezeket, okos dolgokra; ehhez arra van szükség, hogy a fiatalok már tanulmányaik során elsajátítsák ezek használatát

- hangsúlyozta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) médiaműhelyének csütörtöki átadóján.
Karas Monika megjegyezte, a hatóság támogatásával korábban négy vidéki és öt fővárosi egyetemen hoztak létre ilyen központot, ahol a diákok olyan minőségi és naprakész tudást szerezhetnek, amellyel kielégíthetik a nagy reklámügynökségek, filmstúdiók, médiumok igényeit.

Mint mondta, az online eszközök mindennapjaink szerves részévé váltak, gyakran meghatározzák, miként vélekedünk a világról, és az egyetemeken is mind népszerűbbek azok a szakirányú képzések, amelyek az okoseszközökkel, a hírközlés egy egészen új területével foglalkoznak.

Karas Monika a mintegy 13 millió forintból megvalósult fejlesztéssel kapcsolatban hangsúlyozta: cél, hogy érdemben hozzá tudjunk járulni a jövő szakembergárdájának képzéséhez, hiszen a főként technika függő szakokon létkérdés, hogy a diákok naprakész tudást szerezve lépést tudjanak tartani a fejlődéssel.



Józsa János, az intézmény rektora az eseményen azt emelte ki: a most átadott műhely tovább emeli kiválósági képzőhelyük oktatási színvonalát, ez a képességek mellett az elméleti és a gyakorlati tudás fejlesztésére is összpontosít, utóbbi megszerzésének egyik fontos eszköze pedig a műhelymunka.

Alapfilozófiájukként említette, hogy mindig is együttműködésre törekedtek az egyetemen kívüli világgal, legyen szó kormányzati, nem kormányzati szervekről vagy a gazdasági élet szereplőiről.

Címkék: diák, gyerek, okoseszköz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik