Hírek
2016. Július 14. 15:15, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Fakidőléseket, épületkárokat és áramkimaradást okozott a vihar

Tart még a viharkárok felszámolása
Rengeteg munkát adott a tegnap este kezdődött vihar a megyei tűzoltóknak. Éjfélig 38 esetben, éjfél után 60 esemény miatt kellett beavatkoznunk, de a bejelentések most is folyamatosan érkeznek a megyei műveletirányításra.
Jelenleg, 13:00 órakor 17 káreset felszámolása van folyamatban,a tűzoltók hét helyszínen végzik a vihar okozta károk megszüntetését. A műszaki mentések jelentős részét fakidőlések okozzák, de több vonulás is volt épületkárokhoz is. A legsúlyosabban Decsen és Várdomb-Újberegpusztán sérült meg egy-egy lakóház tetőszerkezete.
A vihar az áramszolgáltatásban is okozott fennakadásokat, volt olyan időpont, amikor egyidejűleg 12000 fogyasztási helyen szünetelt az áramszolgáltatás. Jelenleg 1800 fogyasztási helyen nincs áram, ennek a felszámolásán dolgozik az áramszolgáltató.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 09:53, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Szeptember hónap műtárgyának Papp László (1947– ) festő a göllei temető Szent Vendel kápolnájáról készült festményét választotta a múzeum.
2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi
Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról
Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.
2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi
95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi
A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.
2025. Szeptember 12. 14:48, péntek | Helyi
Pénzjutalom és serleg is járt a hagyományos oklevél mellé a naki főzőversenyen
Nakon megtartották az immár hagyományos falunapot, melynek keretében főzőversenyre is sort kerítettek a szervezők.