Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2018. Május 31. 19:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Esősebb, de továbbra is meleg idő várható június első napjaiban

Esősebb, de továbbra is meleg idő várható június első napjaiban

Pénteken néhol akár 34 fok is lehet, majd egy-két fokkal enyhül, de június első napjaiban is marad a meleg időjárás. A hétvégén ismét többfelé várható zápor, zivatar

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-nek.

Pénteken a több-kevesebb napsütés mellett a Dunántúl nyugati részén és északkeleten szórványosan, másutt helyenként alakul ki zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatar környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-18, a legmagasabb 28-34 fok között valószínű.

Szombaton több órára kisüt a nap, de több helyen várható zápor, zivatar, és felhőszakadás is lehetséges. Zivatarok környezetében átmenetileg erős, viharos lehet a szél. A leghidegebb órákban 14-20 fok lehet. Napközben 25-32 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap is kisüt a nap, és ekkor is több helyen várható zápor, zivatar, felhőszakadás. (Legnagyobb eséllyel az ország északkeleti harmadában várható csapadék.) A szél megélénkül, zivatar környezetében átmenetileg megerősödhet, viharossá is fokozódhat. A minimumhőmérséklet 13-19, a maximumhőmérséklet 24-30 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: eső, időjárás, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.