Hírek
2015. November 06. 11:49, péntek |
Helyi
Forrás: www.dombovar.hu
Emlékezés az 1956-os mártírokra
Az 1956-os mártírok tiszteletére tartottak megemlékezést Dombóvár Város Önkormányzata szervezésében 2015. november 4-én. A nap alkalmából a Belvárosi Általános Iskola tanulói készültek műsorral az intézmény aulájában.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc november 4-ei leveréséről és áldozatairól emlékeztek meg a Dombóvári Belvárosi Általános Iskola aulájában. Az intézmény diákjai közreműködésével színvonalas műsorral tisztelegtek Nagy Imre és mártírtársai emléke előtt.
Az eredeti tervek szerint Potápi Árpád államtitkár, a Fidesz dombóvári elnöke mondott volna beszédet, ám a rendezvény előtt néhány nappal kabinetvezetője írásban jelezte a képviselő úr távollétét. Ugyanakkor a FIDESZ helyi szervezete sem jelezte, hogy elnökük távolléte miatt részükről valaki más helyettesítené, így sajnos 2015-ben Dombóváron az 1956-os Mártírok Napja alkalmából szervezett megemlékezésen nem hangzott el beszéd.
Zárásként, fejet hajtva történelmünk áldozatai előtt virágokat és mécseseket helyeztek el az '56-os emlékműnél az esemény résztvevői.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 20:43, kedd | Helyi
Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban
Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.
2026. Február 17. 11:18, kedd | Helyi
A rendőrök nagy erőkkel keresik a Dombóvárról eltűnt nőt
Eltűnt Pozsonyi Szabina Kitti
2026. Február 13. 14:00, péntek | Helyi
Apa és fia a dombóvári Fekete István Múzeumot képviselték a FEHOVÁ-n
„Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete.” (Fekete István)
2026. Február 13. 13:02, péntek | Helyi
Az oldalára dőlt egy kamion Mágocs külterületén
Az oldalára dőlt egy terményt szállító kamion csütörtök reggel Mágocs külterületén
