Hírek
2020. Június 02. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elítéltek egy templomi rongálót Pécsen
Többszörös visszaesőként elkövetett rongálás miatt két év szabadságvesztésre ítélte a Pécsi Járásbíróság azt a férfit, aki tavaly februárban tört-zúzott egy helyi templomban.
A Pécsi Törvényszék a nem jogerős ítéletet ismertetve azt írta, a harminckilenc éves férfi elrejtőzött a pécsi templomban, majd az épület zárása után megpróbált hozzáférni a perselyben lévő pénzhez és a kegytárgyakhoz, eközben összesen csaknem millió forintos kárt okozott.
A férfi egyebek mellett szobrokat, szentségház-tartókat és üvegezett ajtókat rongált meg, de mivel nem tudott elvinni semmit, reggel, a templom nyitásakor kisurrant az épületből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

