Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2020. Szeptember 03. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy rablót, aki nyakláncot tépett le egy nőről

Elítéltek egy rablót, aki nyakláncot tépett le egy nőről

Hét és fél év fegyházra ítélték első fokon azt a 26 éves férfit, aki Budapesten kitépte egy nő nyakából a láncot - közölte a fővárosi főügyész szerdán az MTI-vel.

Ibolya Tibor közleményében azt írta, a vád szerint a férfi 2020 júniusában szabadult szabadságvesztés büntetéséből, ezért szüksége volt pénzre.

A férfi augusztus 28-án a késő délutáni órákban felfigyelt a vele egy buszon utazó sértettre, akinek a nyakában meglátott egy általa aranynak hitt, valójában orvosi fém nyakláncot. A férfi követte a nőt, és Soroksáron, a Grassalkovich úton kitépte az ékszert a nő nyakából.

A nő egyik ismerőse látta ezt, és a férfi után szaladt, hogy visszatartsa, a tolvaj azonban egy késsel többször megfenyegette a segítőt.

A rendőrség a rablót két napon belül azonosította és őrizetbe vette, az ügyészség pedig a férfit - mint többszörös és különös visszaesőt - felfegyverkezve elkövetett rablás miatt bíróság elé állította. A Budapesti XX., XXI. és XXIII. Kerületi Bíróság első fokon a vádlottat bűnösnek mondta ki és hét év hat hónap fegyházbüntetésre ítélte. Az ítélet nem jogerős, ellene az ügyészség még hosszabb tartamú fegyházbüntetésért, a védelem enyhébb minősítésért és büntetésért fellebbezett - közölte a fővárosi főügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását