Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi

Elismerte tettét a várongi sírrongáló

Elismerte tettét a várongi sírrongáló

A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.

A Dombóvári Rendőrkapitányságon tett feljelentést egy nő 2025. márciusában, majd egy hónappal később egy férfi rokona. Elmondták, hogy elhunyt szeretteik síremlékeit először fekete festékkel fújta le valaki, később pedig a beton elemeket is megrongálta.

A nyomozás adatai egy helyi férfihoz vezettek, aki haragos viszonyban volt az egyik családtaggal. A fiatalember nem tagadta tettét, elmondta, ő követte el mindkét alkalommal a rongálást, bosszúból. Egy korábbi sérelemre hivatkozva akart így revansot venni. Bocsánatkérést várt volna, amiért megbántotta az ismerőse. A festést csak figyelmeztetésnek szánta, de mivel azután sem kereste meg aki korábban megsértette, komolyabb eszközhöz folyamodott. Egy kalapáccsal tért vissza a temetőbe és mindkét sír beton keretét összetörte. Ezzel több száz ezer forintos kárt okozva az érintett famíliának.

Az ügy vizsgálata a Dombóvári Rendőrkapitányságon folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 00:00, csütörtök | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata

0% THM 6, 10, 20 hónapra!

2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi

Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát

Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.

2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.

2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi

Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron

Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.